این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است

هروقت کتب دینی و قوانین شرعی را میخواندم ، ساعتها به این موضوع تفکر میکردم که دین مبارک اسلام راه همه‌چیز را پیش بینی کرده و اگر به فرائض آن بخوبی عمل کنیم نیازی به این همه هیاهو و فیل به هوا کردن نداریم. مثلا الان انواع بیمه ها و بانکها و خلاصه. به پا شده ، در صورتیکه اسلام خمس و زکات و کمک به مظلومین و همه‌چیز را داشته. فقط آنقدرها صحیح اجرا نمیشه! مثلا وقف یک سرمایه ماندگار خداپسندانه است ولی گاهی نفس وقف اشتباهه! مثلا طرف مال مردم میخوره و بعدش وقف میکنه! یا پدری از لج فرزندش ، مال و اموالش را وقف میکنه! 

یا اینکه ، مثال زیاده! 

اسلام همیشه به نیک نهادی انسانها تاکید کرده! چون سرمایه حقیقی دنیا بر نیکی ستون میزنه! حلال و حقیقت با نیکی و خلوص عقیده موجوده! 

نیکی نباشه ، دشمنی بروز میکنه! دشمنی بروز کنه کدورت و نفاق بروز میکنه ، نفاق بروز کنه حرامی پیش میاد و 

این بیت به روشنی گویای همه‌چیز هست : 

درخت دشمنی برکن که رنج بی شمار آرد 

درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد. 

موعظه نیست و باید عمل بشه که متأسفانه کمتر مورد توجه قرار میگیره. 

هم اکنون با یک نگاه به قرآن خدا و احادیث ، می فهمیم که هرآنچه را که لازم بوده برای ما گفته‌اند. اسلام حتی با زندگی قرن بیست و یکم هم متناسبه ولی چرا نمیتوانیم انسان قرن بیست و یکم با دین اسلام باشیم در حقایق گذشته نهفته‌است. هنوز خیلی‌ها باور ندارند فشار خردکننده آمریکا و صهیونیسم باعث مقروضی و فقیری ما شده! هرچند این فشار خردکننده ، عنصر مقاومت و تلاش رو یاد ما داده ولی نسل من دهه شصتی تقریبا زوال خود را دیده ؛ ولی خدا آن روز را نیارد که بخواهیم دشمنی و فشار خارجه را نبینیم. مثلا همین برجام ، ثابت کرد که غربی‌ها پای حرفهایشان نیستند و هرگاه پای شمع تاریک بشه بیخیال همه‌ی قول و قرارها میشند. 

دین اسلام و برقراری اصول 

اگر حوصله داشته باشید ، این مبحث رو به مرور زمان تکمیل میکنم و به ذکر مواردی در حد دانش اندک و قلیل خودم میپردازم. ادعایی ندارم و تا آنجا که دانشم برسد مینویسم. 

اگر خودتان قدری کاوش کنید که خیلی بهترست ولی بد نیست من هم با زبانی خودمانی برای شما شرح بیان کنم. 

یکی از بهترین کتب برای آموختن رساله هست. ( قرار نیست چون نماز نمیخوانیم از خواندن علوم دینیه بی بهره باشیم و یا از همدیگر حساب کشی کنیم که مثلا شما که نماز نمی خوانی پس رساله خواندنت دیگه چه ایست ؟ نماز امری شخصیست و جوابش را به آفریدگار در آن دنیا پس خواهیم داد! عمل به فرائض و فرموده ها خیلی مهمه! بخدا اگر شرایط مالی داشتم و فکری مردمی هم محیا بود فقط البسه قدیمه می پوشیدم و بجز دین عمل نمی کردم ولی هیهات که اسیر روزگارم و جنس دردی به من مستولی شده که کسی نشناسد و ). 

رساله امام خمینی را در هفده سالگی خواندم و هرجا که اشکال معنی داشتم از فرهنگ حسن عمید حل مشکل میکردم. کتب دینی زیاد خواندم و گاهی به جستجوی تفاوتهای مذهب هم می پرداختم ، مثلا در کتاب صلوات خواندم که برادران دیگر اسلامی صلوات را بدون آل محمد میگویند و با احادیثی خواسته شده بود که صلوات را تکمیل بیان کنند : اللهم صل علی محمد و آل محمد. 

جدا از اینها از کتاب دینیه مابقی ادیان نیز خواندم ، متوجه شدم که گفته اشتباهی را بارها شنیده‌ام. میشنیدم : آخه قرآن مگر چیست؟ همش داستان قدیمی هست! وقتیکه کتب دیگر ادیان خواندم مشاهده کردم کتب دینی دیگران هم نقل حکایت و داستان است ولی این داستان‌ها برای عبرت است و باید به نفس و هسته عبرت آموز ماجرا توجه کرد. در ضمن برای هدایت همیشه لازم است حکایتی تاریخی بیان کرد! و همچنین قرآن خدا در کنار این ماجراها بسیار کلام های آموزنده دارد و چرا آنها نبینیم ؟ به هرحال دین تفسیر شیرینتری دارد که متأسفانه کمتر به آن پرداخته شده‌است. 

من نه طلبه هستم نه استخدام دولت! اتفاقا خیلی هم محتاجم پس نه از روی سیری میگم و نه از روی منفعت. 

خدا را هم شاکرم و هم چاکرم که تا کنون علیرغم مصائب بسیار تا کنون به گناه کبیره نیفتاده ام و گناهم در حد دروغ روزمره ایست که گاه آدمی ناگزیرست و مجبور به گفتن. 

مثلا ، چرا حجاب اینقدر بد شده؟ البته نبود استقلال مالی و همرنگی اجباری جماعت و غیره غیره نقش بسزایی داره. 

سعی میکنم با همه‌ی مشکلات ، حداقل حجاب زبان و رفتار داشته باشم و انشاءالله بتوانم موفق باشم. 

انشاءالله خدا دست من هم بگیرد.

با من همراه باشید 

ادامه دارد.

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: اسلام ,مثلا ,خواندم ,دشمنی ,میکنه ,بروز ,فشار خردکننده ,متأسفانه کمتر ,نفاق بروز ,بروز میکنه ,دشمنی بروز
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

Akse Aghaye Khamenei
اینجا چراغی روشنه سوسه the stars of heaven بوی عطر... فعالیت های آزمایشگاهی ساما کد گلهای زیباي انديشه دل‌نوشته‌های یک بی‌وطن گام سبز فیلم و سریال | آهنگ جدید | موزیک پدیده