این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است

منطقه خزریه 

در مطلب قبلی نقشه قلمروی خزرها آمد. اما ذکر این نکته لازم است که خزرها از منظر قومی مجزا از یهودیان واقعی هستند. مردم حقیقی یهود عبری زبان و سامی هستند ولی خزرها قومی از ماورای قفقاز هستند که در گرجستان و چَرکسیه تا دریای خزر یا بهتر بگوییم در دالان مابین دریای خزر تا دریای سیاه ساکن شده بودند. احتمالا بخشی از هونها را نیز در خود جای داده بودند. ایشان به زبان ترکی آشنایی داشتند و در میان بازرگانان و جنگجویان از ترکان بسیار نیرو گرفتند. 

در اوایل قرن هشت میلادی یا به نقل بهتر  سال 740 میلادی ، شاه بولان به رسمی کردن دین یهود پرداخت. گرچه این کار یک ت جنگی و اقتصادی بود ولی تقلیدی کور و دیر هنگامی بود که بخوبی جواب داد بطوریکه هم در زمان خود شاه، مملکت قدرت یافت و هم بعدها یهودیان خزری معروف به اشکنازی تمام ثروت جهان را در دست گرفتند و همچنین فلسطین را که سرزمینی مقدس اسلامیست اشغال کرده‌اند و تمام آن سامان را خزریان یهودی تشکیل داده‌اند. حتی رجال ی اشکنازی اند. 

آنگونه که من خوانده ام شاه بولان Bulan می خواست دین بودایی را رسمی کند ولی وزیرش نگذاشت و گفت که دین بودایی روحیه جنگجویی سربازان را از بین میبرد. 

شاه بولان به دنبال دینی رفت که ریشه در بیت مقدس مسلمانان و مسیحیان داشت. دینی برگزید که هم نفع حال را برای قومش داشت و هم نفع آینده. برخلاف این موضوع چنگیزخان است که چهره‌ای سیاه پیدا کرده‌است ولی اگر کامل بخوانید و کاوش کنید خواهید دید چنگیزخان اتفاقا تسامح و مصالحه دینی زیاد داشته و تنها با گردنکشان مبارزه میکرده. 

خزرها برای مدتی تابعیت ظاهری گوی ترکها و آتیلای هون را پذیرفتند ولی احتمالا استقلال منطقه ای داشته‌اند. آتیلای هون برای مدتی بر خزریه استیلا یافت و به فکر تصرف قلمروی ساسانی افتاد ولی نتوانست کاری از پیش ببرد ، بناچار بر سر رومیان خراب شد. خزرها از زمان مهاجرت هون ها در منطقه خزریه ظاهر شدند و برخی احتمال می دهند از هون های زرد باشند. ولی اگر یهودی شدن آنان و سخن یک جغرافی دان را که نوشته : در خزریه سفید و یهودی بسیار است. آنگاه میتوانیم به هون های سفید نیز فکر کنیم. در میان خزرها مردم چشم و مو مشکی نیز گزارش شده و همینطور چشم آبی و سفید پوست گزارش شده‌است. جالب اینکه استخری مورخ فارس که مسلمان بود از دسته ای بنام قراخزری نام می برد که احتمال داده هندی تبارند. 

زبان این قوم از ترکی اخذ شده و تنها لغت بجای مانده آن ، اوخوقوروم است. از مصدر اخومک در ماضی استمراری است و به معنی می خوانم. 

خزرها از کتب یهود تَلمود را بخوبی پذیرفته بودند ، بعدها برای تورات نیز ارزش بالایی قائل شدند. 

ذکر این نکته بجاست که زبان خزری یددیش که زبان یهودیان اشکنازی خزری اروپاست گونه‌ای از ژرمنیست. 

 

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

Akse Aghaye Khamenei
دست نوشته های مادری به فرزندش دوره جامع فنگ شویی اقدام پژوهی حاج گرینوف مرجع دانلود بازی hcgames فیلم و سریال های ایرانی با لینک مستقیم نمایندگی فروش عایق های الاستومری بازی کده مجله تخصصی مهندسی برق بازتاب نفس صبحدمان دکتر ناصر تقوی